Багато власників пральних машин чули про накип в пральній машині і про те, що це шкідливо для неї. Сьогодні ми розповімо про те, чому з'являється накип в пральній машині, і більш детально розглянемо способи боротьби з накипом.
Що таке накип і як він з'являється?
Накип - це тверді відкладення, що утворюються на внутрішніх стінках труб парових котлів, випарників і ін. Теплообмінних апаратів, в яких відбувається випаровування або нагрівання води, що містить ті чи інші солі.
Накип з'являється через те, що в воді присутня певна кількість різних домішок, солей і дрібних частинок (частинки іржі). З солей у воді найбільше солей магнію і кальцію. Чим більше солей є у воді, тим вона більш "жорстка", і навпаки.
В процесі нагрівання води солі розпадаються на вуглекислий газ і нерозчинний у воді осад. Саме це осад і відкладається на стінках нагрівальних елементів, створюючи накип.
Навіть найтонший шар накипу створить велику перешкоду для нагріву води. Відбувається це через те, що накип має дуже низьку теплопровідність, в десятки разів менше, ніж теплопровідність металу. В результаті, через накипу збільшується час нагрівання води.
У пральній машині накип утворюється головним чином на трубчастому електронагрівачі, який виконує функцію нагріву води в баку пральної машини. Накип в пральних машинах небезпечний тим, що він завдає шкоди нагрівального елементу, знижуючи його термін експлуатації. В результаті необхідна передчасна заміна Тена. Також, значно підвищується витрата електроенергії.
Видаляємо накип в пральній машині.
Практично всі, хто чув про накипу, задаються наступним питанням: "Як видалити накип у пральній машині?". Є різні способи видалення накипу - від простих і економних до складних і дорогих.
Одним із способів видалення накипу є фізичне видалення безпосередньо з Тена. Для цього потрібно витягти ТЕН з пральної машини і очистити його, зіскрібаючи накип з поверхні. При цьому існує небезпека пошкодити нагрівальний елемент, такий спосіб має право на життя.
Видалити накип без виймання Тена з пральної машини допомагає лимонна кислота - простий і перевірений роками "народний" засіб. Тільки при цьому слід дотримуватися деяких пропорції, інакше лимонна кислота може пошкодити манжети, гумові елементи і інші частини пральної машини.
Пральна машина повинна бути без білизни. У лоток, куди зазвичай насипається пральний порошок, насипаємо 100-150 г лимонної кислоти. Вибираємо програму виварювання (зазвичай, це 95 градусів) з найтривалішим часом прання. ТЕН і вся внутрішня поверхня пральної машини очищається від накипу.